Panorama města Provo
Náklady na živobytí: 105 117,000

Provo, UT, Spojené státy

Domov univerzity Brighama Younga s technologickým růstem Silicon Slopes a horským přístupem.

Aktualizováno 22. 10. 2026

Přehled

Provo je město v UT s populací 117,000. Domov univerzity Brighama Younga s technologickým růstem Silicon Slopes a horským přístupem. Náklady na bydlení se blíží celostátnímu průměru. Zahradničení se zde daří — pěstitelská zóna 7a podporuje V pohodě – hodně zeleniny, nějaké ovocné stromy. Velká část obyvatel má vysokoškolské vzdělání nebo vyšší. Hlášená míra kriminality je relativně nízká. Obyvatelstvo je mladé, s mediánem věku 23.7.

Last updated: October 22, 2026

Náklady na živobytí 105

Nadprůměrné vs Spojené státy Prům (100)

Index bydlení 115

Nadprůměrné

Medián příjmu $64,171

Příjem domácnosti

Nezaměstnanost 2.5%

Zdraví trhu práce

Provo vs průměr Spojené státy

Náklady na živobytí
Provo: 105
Spojené státy Prům: 100
Index bydlení
Provo: 115
Spojené státy Prům: 100
Daň z příjmu státu
Provo: 4.95%
US Avg: ~5%

Daně

  • Daň z příjmu státu: 5.0%
  • Daň z prodeje: 6.1%

Ekonomika a pracovní místa

  • Medián příjmu: $64,171
  • Nezaměstnanost: 2.5%
  • Počet obyvatel: 117,000

Podnebí

  • Slunečné dny: 222/rok
  • Letní maximum: 90°F
  • Zimní minimum: 22°F
  • Pěstitelská zóna: USDA Zone 7a

Rychlost internetu

  • Průměrně 200 Mb/s: 200 Mbps
  • Coworkingová centra: 15+ míst

Bydlení

  • Medián ceny domu: $450 000
  • Nájem 1+kk: $1400/měs

Nejste si jisti, že je to správné město?

Udělejte si náš 2minutový kvíz a objevte nejlepší města pro váš životní styl a rozpočet.

Spustit kvíz

Náklady na živobytí

Index nákladů na živobytí v Provo je 105 (průměr Spojené státy = 100).

KategorieProvoNárodní průměrRozdíl
Celkově105100+5,0%
Bydlení115100+15,0%

Zdroj dat: Council for Community and Economic Research (C2ER), 2026

Trh s bydlením

MetrikaHodnota
Medián ceny domu$450 000
Medián nájmu (1+kk)$1400/měs
Medián nájmu (2+kk)$1 750/měs
Cena za m²$300

Zdroj dat: Zillow Research, 2026

Skutečné náklady na vlastnictví domu

Skutečné náklady na vlastnictví domu

Podívejte se, kolik skutečně zaplatíte za 30 let

$
%
$90,000 záloha
%
%
$

Energie a služby

Odhadované měsíční náklady na energie pro typickou domácnost v Provo:

SlužbaOdhadované měsíční nákladyPoznámky
Elektřina$90Na základě ~900 kWh/měsíc typické spotřeby domácnosti v USA
Vytápění a chlazení$64Odhad na základě místního podnebí. Plyn nebo elektřina
Chlazení (klimatizace)$8Odhad na základě místního podnebí a sazeb za elektřinu
Voda$50Včetně kanalizace
Internet (100+ Mb/s)$70Průměr širokopásmového připojení
Odpad / Smetí$25Soukromá služba
Energie celkem$307Měsíční odhad (včetně vytápění a chlazení)

Zdroje dat: U.S. Energy Information Administration (EIA) 2024, EPA/AWWA průzkumy vodného, BroadbandNow

Skóre pro práci na dálku

Provo získává 77/100 bodů za připravenost na práci na dálku:

Náklady na živobytí
— 105
Nájem
— $1400
Slunečné dny
— 222
Daň
— 4.95%
Nezaměstnanost
— 2.5%
Podnebí
— 90°F / 22°F
Bezpečnost
— 1,8 homicides/100k
Počet obyvatel
— 117,000
Rychlost internetu
— 200 Mbps

Pěší dostupnost

Jak snadné je pohybovat se po Provo bez auta, podle Národního indexu pěší dostupnosti EPA.

63 /100

17 % obyvatel žije ve čtvrtích s nadprůměrnou pěší dostupností.

Zdroj: EPA National Walkability Index (2021)

Podnebí

Provo má rozmanité podnebí s výraznými ročními obdobími.

MěsícPrům. maximumPrům. minimumSrážky
Leden42°F22°F2.5"
Duben75°F37°F2.8"
Červenec90°F65°F1.5"
Říjen70°F40°F2.2"
USDA Zone 7a

V pohodě – hodně zeleniny, nějaké ovocné stromy

Přírodní rizika

Provo čelí následujícím přírodním rizikům:

Sucho Extrémní riziko

Suchý stát s extrémními podmínkami sucha.

Lesní požár Vysoké riziko

Časté období požárů.

Sněhová bouře Vysoké riziko

Silné zimní bouře v horách.

Vlna veder Vysoké riziko

Extrémní letní vedra.

Sesuv půdy Vysoké riziko

Hornatá oblast se sesuvy půdy.

Lavina Vysoké riziko

Wasatch Range s častými lavinami.

Zemětřesení Střední riziko

Wasatch Fault zóna s rizikem zemětřesení.

Povodeň Střední riziko

Bleskové povodně.

Písečná bouře Střední riziko

Prachové bouře v pouštních oblastech.

Na základě historických záznamů a geografického hodnocení rizik.

Daně

  • Daň z příjmu státu: 4.95%
  • Daň z prodeje: 6.1%
  • Daň z nemovitosti: ~0.58% z odhadní hodnoty

Ekonomika a pracovní místa

Mezi hlavní průmyslová odvětví patří technologie, zdravotnictví, školství a výroba. Míra nezaměstnanosti je 2.5%.

Kriminalita a Bezpečnost

Míra kriminality v Provo na 100 000 obyvatel:

206,6
Násilná Trestná Činnost
1 270,8
Majetková Trestná Činnost
1,8
Vraždy

Zdroj dat: FBI Uniform Crime Reporting

Školy a Vzdělávání

80/100
Skóre Kvality Školy
Lepší než 62% měst v USA
?
25
Celkem Škol
7,4:1
Žáci:Učitel
80,8%
Bezplatný/Snížený Oběd

Zdroj dat: National Center for Education Statistics (NCES)

Demografie

Obyvatelstvo města Provo je rozmanité. Níže uvedené údaje ukazují etnické, vzdělanostní a náboženské složení místního obyvatelstva.

Etnická příslušnost

Asian
2,2%
Black or African American
0,9%
Hispanic or Latino
18,9%
Native American
0,3%
Native Hawaiian or Pacific Islander
1,4%
Other
0,5%
Two or more races
4,7%
White
71,1%

Vzdělání

Bachelor's degree or higher
45,0%
High school graduate
14,4%
Less than high school
7,5%
Some college
33,1%

Náboženství

Christian (LDS)
55,0%
Christian (Other)
10,0%
Other
7,0%
Unaffiliated
28,0%

Zdroj dat: US Census Bureau American Community Survey (ACS) (2023)

Důležité upozornění: Všechny údaje na této stránce slouží pouze pro informační účely a nepředstavují finanční, právní, daňové ani realitní poradenství. URCity a Northshore Press nejsou finanční poradci, daňoví poradci ani realitní makléři. Před rozhodnutím o stěhování nebo finančním rozhodnutím se vždy poraďte s kvalifikovanými odborníky.

Často kladené otázky

Jaké jsou náklady na živobytí v Provo, UT, Spojené státy?

Index nákladů na živobytí v Provo je 105, což je Vyšší národní průměr Spojené státy (100).

Kolik stojí koupě domu v Provo?

Medián ceny domu v Provo je $450 000. Index bydlení je 115.

Jaký je průměrný nájem za byt 1+kk?

Průměrný nájem za byt 1+kk v Provo je přibližně $1400/měs.

Má Provo, UT daň z příjmu?

Provo se nachází v UT, kde je sazba daně z příjmu 4.95%.

Jaké je podnebí v Provo?

Provo si užívá přibližně 222 slunečných dní v roce. Letní maxima dosahují kolem90°F, zatímco zimní minima mohou klesnout na přibližně22°F.

Zdroje dat

  • Cost of Living: Council for Community and Economic Research (C2ER), 2026
  • Údaje o bydlení: Zillow Research, 2026
  • Příjem a zaměstnanost: US Census Bureau American Community Survey, 2024
  • Energie a služby U.S. Energy Information Administration (EIA) 2024, EPA/AWWA průzkumy vodného, BroadbandNow

Data naposledy aktualizována: 23. 10. 2026. Data nemusí odrážet aktuální tržní podmínky. Před rozhodnutím o stěhování vždy ověřte informace u místních zdrojů.